Pohod na Menino planino

20.09. 2009,
Kategorija: Sekcija za kolesarstvo in pohodništvo | Komentarji (0)

V nedeljo, 20. septembra, je Turistično društvo Tuhinjska dolina organiziralo že 3. pohod na Menino planino.

Na pot so se odpravili ob 7. uri . Skozi Snovik in Hruševko so se povzeli na Goro do cerkve sv. Miklavža. Tam jih je pričakal in jim izrekel dobrodošlico predsednik Turističnega društva Gora  sv. Miklavž, gospod Jože Korošec. Po krajšem počitku so pot nadaljevali proti Kostavski planini in Prevali. Vzpon jih je kar dobro ogrel, zato so si pri križu privoščili počitek in malico. Hojo so nadaljevali po poti, ki pelje s Črnivca na Menino planino. Pri Domu na Menini planini so si privoščili daljši počitek in na svoj račun so prišli tudi »kofetkarji«. Od tu so se nekateri povzpeli še na najvišji vrh Menine planine, 1508 m visoki Vivodnik, drugi so se odpravili do kozolca, ki stoji na Bibi planini in je v lasti Jožeta Hribarja, saj je bil tam cilj pohoda. Gostitelji so jim pripravili okusen golaž in jagnjetino. Pohod so sklenili s prijetnim druženjem.

Večina pohodnikov se je tudi nazaj v dolino odpravila peš.

Fotografije si oglejte v galeriji