Uresničitev idej

07.10. 2008,
Kategorija: Kdo smo | Komentarji (0)

Kratek interviju s predsednikom TD Tuhinjska dolina Ivanom Hribarjem.

Na vprašanje, kaj je botrovalo ustanovitvi društva, je predsednik Ivan Hribar povedal ob ustanovitvi povedal:

»Priprave na ustanovitev Turističnega društva Tuhinjska dolina so potekale več let. Prve ideje so se porodile ob opredeljevanju CRPOV Snovik, kasneje pa CRPOV Potok, Vaseno, Hruševka, Ravne, Praproče. Krajani so takrat želeli in predlagali skupne akcije za urejenost Tuhinjske doline, njeno prepoznavnost in da se v tem okolju, kot včasih rečemo, ljudem zagotovi čimbolj kvalitetno življenje.
Zato je bilo pred ustanovitvijo društva več usklajevalnih sestankov. Večkrat smo se dobili s predsedniki krajevnih skupnosti cele Tuhinjske doline. Pred dvema letoma smo imeli tudi širši sestanek s krajani, ki so prav tako podprli zamisel, da se ustanovi turistično društvo Tuhinjska dolina. Tako smo skupaj ugotovili, da je pravi čas za ustanovitev društva.«

Društvo ste ustanovili decembra lani. Kakšne so prve ugotovitve?

»V društvo se je že vključilo prek petdeset krajanov. Odločili smo se tudi, da bodo v društvu delovale štiri sekcije in sicer za urejenost in olepšanje Tuhinjske doline, za pohodništvo in kolesarjenje v Tuhinjski dolini, za ohranjanje in predstavljanje etnoloških značilnosti in sekcija za turistični podmladek.