Sekcija Turistični podmladek

Turizem v našem okolju - je osnovna opredelitev sekcije, ki deluje na šoli v Šmartnem v tako imenovanem turističnem podmladku. Šola dejavnost le-tega še posebno neguje in spodbuja in se z njim tudi redno vključuje v razpise Turizmu pomaga lastna glava in vrsto drugih, ki spodbujajo vsebinski in oblikovni odnos do urejenega kraja, ohranjanja narave, v skrbi za zdravo vodo, zrak, zeleno okolje – za prijazno turistično ponudbo.

Na različnih natečajih so člani podmladka dosegli vrsto uspehov in dobili priznanja. Tako so bili na letošnjem pod naslovom Voda-zdravje-izziv za prihodnost v okviru projekta Turizmu pomaga lastna glava na koncu v Kranju v Mercatorju zelo uspešni. Šola je dobila srebrno priznanje za sodelovanje ter zlato za najboljšo stojnico po mnenju obiskovalcev.

Podmladek je zagotovo zelo pomembna in povsem enakovredna sekcija ostalih v društvu, ki vsi skrbijo za prepoznavnost Tuhinjske doline.

Novice in dogodki povezani s to kategorijo: